Aktualizováno 20.9.2008 11:00: Na diskusní fóru Red-GSM se objevily další čtyři, tentokrát již živé, fotografie vysouvací E75. Z nich se dají vykoukat tři věci: velký 2,4" displej, přítomnost WiFi a také fotoaparát s přisvětlovací diodou, tipuji, že opět 3,2 MPx. Dozvěděli jsme se i že bude mít baterii BL-4U. Mimo to se ještě spekuluje, že Nokia E72 bude jen CDMA model klasické E71 pro Ameriku.


Včera se stala opravdu neočekávaná a dalo by se říci, že skoro až šokující věc. Na internet uniklo video, respektive televizní reklama, na nové, dosud nepředstavené, manažerské Nokie z řady Eseries. Jde konkrétně o modely Nokia E75 a E72. Na NokiaManii.cz jsme sice ještě ani o jednom nepsali, ale o prvním modelu se objevila jediná informace již poměrně dávno: bude a s vysouvací QWERTY. To se nyní potvrdilo.

Nokia E75 nabídne vzhled klasického Eseries telefonu s vysouvací QWERTY klávesnicí z levé strany, potvrdit se mimo to dá i Feature Pack 2 a integrovaná GPS spolu s Nokia Mapami 2.0. O velikosti a rozlišení displeje zatím můžeme jen spekulovat a doufat, že nepůjde o klasické 2,4" QVGA. Nokia E72 by měla být koncepčně stejná jako Nokia E71, chybět tedy opět nebude QWERTY klávesnice, mírně by se měla zvětšit i úhlopříčka displeje a především design, u kterého již nebude kladen příliš velký důraz na kov. Oba telefony by se měly prodávat i v červených verzích, které mají zaujmout ženy.