A je to tady. Už i Nokia chystá dotykový tablet, chce konkurovat iPadu od Applu. Zatím o něm nevíme skoro nic, ale zahrál si ve filmu TRON: Legacy.

Asi už jste slyšeli o filmu TRON: Legacy, který je v kinech teprve od poloviny prosince. Nemyslete si, že jsme na NokiaManii.cz začali psát filmové recenze, a dokonce se tu teď o tomto filmu nebavíme ani proto, že ho Nokia notně sponzoruje a nebála se kvůli němu připravit spoustu aplikací, exkluzivně připravit trailer a na chvíli dokonce hacknout blog Nseries. Na oplátku si ve filmu mohla zahrát Nokia N8, jakožto hackovací nástroj.

Ale jen pár minut od chvíle, kdy se na plátně objevila právě N8, jste mohli na několik sekund spatřit ještě jiné taktéž ne tak sci-fi zařízení. Mluvím o tabletu. A uznejte, proč by nechávala Nokia hrát ve skoro svém filmu konkurenční výrobek? Logicky se tak nabízí právě to, že jde o tablet z Finska. Nasvědčuje tomu naprosto vše, a nahrává i tweet, který jste si mohli přečíst ráno: „Nokia Z500 je tablet. Už existuje prototyp hardwaru, představte si ho jako displej Bookletu 3G. Ale nic víc nevíme (a asi jen tak nebudeme).“. Tato informace pochází od diskutujícího na fóru? ruského serveru Mobile-Review.com, který, jak se dá vytušit z ostatních příspěvků, nemá do nitra Nokie daleko. A tento popis právě přesně odpovídá tomu, co můžete vidět na následujících obrázcích. Vypadá to, že náš vtípek s uříznutým displejem z Nokia Bookletu 3G nebyl úplně mimo.

Mimochodem, tohle není poprvé, co Nokii dá se říci unikl telefon přímo její zásluhou. Už jsme takhle mohli vidět raný prototyp první novodobé dotykovky, Nokie 5800 XpressMusic, který si zahrál ve filmu The Dark Knight. A o pár měsíců později to dokonce přiznala i sama Nokia na svém blogu, což nasvědčuje tomu, že šlo tak trochu o záměr. Právě totiž i tento film Nokia sponzorovala. A tak trochu Nokia byla i ve filmu Echelon Conspiracy, kde jste mohli vidět zařízení se dvěma dotykovými displeji, které jako by vypadlo z oka Nokii Aeon.

Nemá cenu si teď hrát na nějaké hodnotné a nehodnotné obrázky, protože tentokrát je každý kousek dobrý. Proto vás nebudu nutit proskakovat spoustu náhledů a dám prostě všechny otisky z filmu, těsně po jedenácté minutě, pod sebe. Omluvte kvalitu, ale film je v kinech teprve pár dní, a tak se nedá sehnat nic lepšího, než kamerou natočené filmové plátno v kině. I tak je toho ale vidět dost.

Tablet Nokia Z500 (tajné)Tablet Nokia Z500 (tajné)Tablet Nokia Z500 (tajné)Tablet Nokia Z500 (tajné)Tablet Nokia Z500 (tajné)Tablet Nokia Z500 (tajné)Tablet Nokia Z500 (tajné)Tablet Nokia Z500 (tajné)Tablet Nokia Z500 (tajné)

Toto ve filmu trvá necelé dvě vteřiny, přesto jsou vidět zásadní věci: že je zařízení vyrobené z jednoho kusu, nejspíše matného kovu, a má zakulacené hrany. Ano, opět to přesně sedí Nokia Bookletu 3G. Pojďme dál.

Tablet Nokia Z500 (tajné)Tablet Nokia Z500 (tajné)Tablet Nokia Z500 (tajné)Tablet Nokia Z500 (tajné)Tablet Nokia Z500 (tajné)Tablet Nokia Z500 (tajné)Tablet Nokia Z500 (tajné)

Teď už vidíte, jak tablet vypadá zepředu s aktivním displejem. Nic moc vidět není, snad by se jen dala odhadnout velikost: vypadá to na docela velkou úhlopříčku, 9 palců, možná i deset. Uživatelské prostředí neberte v úvahu, na tabletu s největší pravděpodobností běží jen video. Ale skoro jisté je, že do něj Nokia nasadí upravené MeeGo.

Tablet Nokia Z500 (tajné)Tablet Nokia Z500 (tajné)Tablet Nokia Z500 (tajné)Tablet Nokia Z500 (tajné)Tablet Nokia Z500 (tajné)Tablet Nokia Z500 (tajné)

Na závěr ještě více z blízka, i když toho o moc víc vidět není. Zatím se o tabletu mluví jako o Nokii Z500, což několikrát potvrdila i přímo Nokia, toto označení totiž bylo v několika dokumentech a v Ovi Obchodě (odtamtud už zmizela). Ale jinak nevíme vůbec nic.

Každopádně vše nasvědčuje tomu, že to, co jste právě viděli, byl opravdu chystaný tablet od Nokie. Nejspíš se snaží znovu zopakovat trik, co už se jí povedl jednou u Nokia 5800 XM a filmu the Dark Knight, navíc všichni, kdo mohli přijít s tabletem do styku, ho popisují přímo takhle. A perfektně do toho hraje i netradiční označení Z500. Těšíte se?