Dnes Vám předvedeme aplikaci, která Vám umožní přehrávat .avi videa v mobilním telefonu, který má operační systém symbian. Video formátu avi je dnes velmi známé a používané. Jak převádět videa 3gp do avi jsme psali zde.

 
Spuštění
 
Program se instaluje tradičně, jako ostatní programy symbian. Až program nainstalujete a otevřete, tak Vás uvítá menu v českém jazyce. V menu telefonu budete mít ikonku se dvěma maskami, které jsou v modrém oválu.
 
Ovládání
 
Aplikace se ovládá hlavně joystickem. Menu je přehledné a stručné. Při přehrávání lze nastavit hlasitost, která není až tak špatná. Také můžete posouvat video.
Prohlížet soubory: zde můžete najít a otevřít video soubory.
Možnosti: nastavení přehrávání filmu
Informace: zde jsou informace o programu
Skočit v čase: pokud máte otevřený film, tak se můžet posunout v čase, též lze udělat při přehrávání joystickem
Pomoc: návod na práci s programem
Konec: ukončit program
 
Přehrávání videa
 
Přes položku v menu MOŽNOSTI, můžete vložit do filmu titulky.Také můžete nastavit parametry přehrávání,ale vyhovující jsou ty, které byly přednastaveny automaticky.Pokud na převádění budete používat SmartMovie konvertor a nebudete zaregistrováni s plnou verzí, tak se Vám vždy na chvilku změní obraz v černobílý a nahoře bude cedulka DEMO.
 
O programu
 
Program má hodně možností nastavení, jak už jsem psal. Přehrávání filmu se dá nastavit přes celou plochu obrazovky. V programu se může nastavit více jazyků.V položce PROHLÍŽET SOUBORY telefon vyhledá jakýkoliv .avi soubor, který potom zvolíte na přehrání. Program přehrává pouze formát .avi, jiné třeba jako .3gp ne.
 
Závěr
 
Na tuto aplikaci už určitě hodně uživatelů se symbianem čekalo. Až na některé chyby je tento program dobrý.
  
alt alt alt
Menu                                           Otevírání videa                Přehrávání videa
 
Testováno na telefonu: Nokia 6600
 
DOWNLOAD SmartMovie 2.76 (DEMO)
DOWNLOAD Kodek 

Menuprogramu